NOVINKY 2018

KOŠICE NIGHT RUN 2018: BEŽCI SI 7. ROČNÍK UŽIJÚ PRESNE 7. SEPTEMBRA
Pridal: Administrator, 11.07.2018

Košický nočný beh nie je pre východniarov novinkou, populárne športové podujatie má svoje stále miesto v nejednom bežeckom kalendári. Do metropoly východu sa Košický Nočný Beh vráti už o necelé dva mesiace, buďte jeho súčasťou a zaregistrujte sa spoločne s priateľmi ešte dnes.

Prvý septembrový piatok bude patriť bežcom a ich fanúšikom. Aj siedmy ročník sľubuje trať v centre Košíc sprevádzanú fanúšikmi, hudobné pódiá popri trati, originálne bežecké tričká a medailu pre každého, kto dobehne do cieľa, a to bez ohľadu na výsledný čas.
KOŠICE NIGHT RUN 2018: REGISTRÁCIA NA OBĽUBENÝ NOČNÝ BEH JE SPUSTENÁ
Pridal: Administrator, 22.05.2018

Milovníci športu a zdravého životného štýlu len nedávno ovládli dráhu košického letiska a ich bežecké kalendáre hlásia ďalšie významné podujatie. KOŠICE NIGHT RUN napíše už svoju 7. kapitolu a vy môžete byť súčasťou.

Registrácia na košický nočný beh sa začala a vy si tak už dnes môžete zabezpečiť miesto a pridať sa k stovkám športovcov, ktorí sa na štart KOŠICE NIGHT RUN postavia už 7.9.2018.

KOŠICE NIGHT RUN už tradične po zotmení ovládne historické centrum Košíc a milovníci športu si opäť vychutnajú 10 km dlhú trať. Neodmysliteľnou súčasťou podujatí Košice Night Run je atraktívny hudobný program, ktorý organizátori chystajú aj tento rok. Nová a upravená bude opäť aj trať. Košický nočný beh je pre bežcov - ale aj všetkých povzbudzujúcich.

Včasným prihlásením na KOŠICE NIGHT RUN 2018 získate aj zvýhodnenú cenu štartovného, alebo možnosť získať štartové číslo s vašim menom. Registrácia do nového ročníka KOŠICE NIGHT RUN prebieha on-line od 22.05.2018 do 07.09.2018 (vrátane), a to na webe www.kosicenightrun.sk.


ARCHÍV 2017

KOŠICE NIGHT RUN 2017: VÝCHOD ZAŽIL VEĽKOLEPÝ KOŠICKÝ NOČNÝ BEH
Pridal: Administrator, 01.09.2017

Piatková noc bola na východe poriadne horúca, a to nielen preto, že teploty siahali na tridsiatku. Noční bežci sa stretli na šiestom ročníku prestížneho behu Košice Night Run 2017. Presne o dvadsiatej sa ich po Hlavnej ulici rozbehlo viac ako 1600, vrátane detí, ktoré si zabehli jeden okruh.

Viac pódií a otočená trať
Bežci štartovali opäť pri Dolnej bráne, no desaťkilometrová trasa bola tento rok otočená, okorenená aj behom popri Legiovlaku, ktorý bol špeciálne otvorený do neskorých hodín, aby si ho užili aj návštevníci mesta. Famóznu atmosféru dotvárali aj hudobné pódiá, ktoré športovcov burcovali k lepším výkonom. V centre mesta dostali priestor lokálni umelci, poprední dídžeji i stálice.
KOŠICE NIGHT RUN 2017: FOTOGALÉRIE A VÝSLEDKY
Pridal: Administrator, 01.09.2017

Centrum Košíc v piatok večer zaplnili stovky bežcov. Na štart behu KOŠICE NIGHT RUN sa ich postavilo takmer 1600. V poradí šiesty ročník odštartoval tento rok pri Dolnej bráne, kde bol zároveň aj cieľ pretekov, bežalo sa presne v opačnom smere ako vlani.

Na desať kilometrovej trati (dva okruhy) dobehol do cieľa ako prvý Jozef Urban (URBAN Running team) s časom 31:34. Druhý skončil Jaroslav Szabo (TJ Obalservis Košice) v čase 32:14 a tretí bol Michal Lami (ESET) s výsledkom 33:40. Medzi ženami sa prebojovala na prvé miesto Katarína Lamiová (ESET). Jej čas bol 38:26. Na druhom mieste skončila Lívia Krajnakova (Košice) s časom 43:32. A tretiu priečku v čase 44:07 obsadila Miriam Reistetterova (Košice).

Pozrite si oficiálne fotogalérie KOŠICE NIGHT RUN, ale aj výsledkovú listinu pretekov.KOŠICE NIGHT RUN 2017: Užite si s nami bežecké podujatie roka
Pridal: Administrator, 31.08.2017

Šiesty ročník prestížneho nočného behu KOŠICE NIGHT RUN si bežci užijú už zajtra – 1. septembra. Športovci budú môcť natrénované kilometre zúročiť v piatkový večer priamo v centre Košíc, Hlavná ulica i priľahlé uličky budú patriť športu i hudbe a jedinečnej atmosfére.

TRAŤ INÁ A ZÁROVEŇ IDENTICKÁ
Trasa tento rok začína pri Dolnej bráne, pokračuje po Hlavnej ulici v Košiciach. Bežci sa prvýkrát otáčajú pri Immaculate, po stovkách metrov na Hlavnej ulici odbočia na Zvonársku, Orliu, Mlynskú, Štefánikovu. Odtiaľ ich hudba, svetlá a organizátori navedú na Hrnčiarsku, pri Miklušovej väznici na Kováčsku, pri Tescu odbočia na časť Hlavnej, ktorú ešte neprebádali (pri Námestí Maratónu mieru).

Nasleduje otočka pri obchodnom dome Tesco, následne ich hudba navedie na Mäsiarsku ulicu. Ich bežecké topánky budú nasledovať atraktívnu Alžbetinu, Vrátnu, a tak sa rozbehnú naspať do historického centra a zároveň cieľa pri Dolnej bráne, ku ktorému sa však dostanú až po ďalšom okruhu v centre – na Hlavnej ulici.