NOVINKY

KNR 2017: Užite si s nami bežecké podujatie roka
Pridal: Administrator, 31.08.2017

Šiesty ročník prestížneho nočného behu KOŠICE NIGHT RUN si bežci užijú už zajtra – 1. septembra. Športovci budú môcť natrénované kilometre zúročiť v piatkový večer priamo v centre Košíc, Hlavná ulica i priľahlé uličky budú patriť športu i hudbe a jedinečnej atmosfére.

TRAŤ INÁ A ZÁROVEŇ IDENTICKÁ
Trasa tento rok začína pri Dolnej bráne, pokračuje po Hlavnej ulici v Košiciach. Bežci sa prvýkrát otáčajú pri Immaculate, po stovkách metrov na Hlavnej ulici odbočia na Zvonársku, Orliu, Mlynskú, Štefánikovu. Odtiaľ ich hudba, svetlá a organizátori navedú na Hrnčiarsku, pri Miklušovej väznici na Kováčsku, pri Tescu odbočia na časť Hlavnej, ktorú ešte neprebádali (pri Námestí Maratónu mieru).

Nasleduje otočka pri obchodnom dome Tesco, následne ich hudba navedie na Mäsiarsku ulicu. Ich bežecké topánky budú nasledovať atraktívnu Alžbetinu, Vrátnu, a tak sa rozbehnú naspať do historického centra a zároveň cieľa pri Dolnej bráne, ku ktorému sa však dostanú až po ďalšom okruhu v centre – na Hlavnej ulici.

PROGRAM PRE BEŽCOV I NÁVŠTEVNÍKOV
Atraktívny hudobný program, ktorý štartuje o 18.00 pri Dolnej Bráne je lákavý je aj pre návštevníkov podujatia. Na jedinečnej trati bude bežcov okrem fanúšikov povzbudzovať aj hudba. Šiesty ročník prinesie aj viac pódií popri trati, celkovo ich bude až osemnásť. Priestor dostanú dídžeji ako Rolo Kadela (Jazz stage), Incognito DJ (Retro club), DJ Mike Persley (Immaculata stage) či DJ Saxi na hlavnom pódiu pri Dolnej bráne. Súčasťou nočných behov v Košiciach je tradične aj bubnová šou o ktorú sa postará Campana Batucada či Bubonz z Košíc. V Jazz clube si budete môcť užiť aj hudbu v podaní Braňa Valanského so svojou kapelou The Swines, pred historickou radnicou to bude Rómska kapela. Smelly Cat na Hlavnej privíta Chico Galactico Band.

Zaujímavosťou je, že sa tento rok beží okolo Legiovlaku, ktorý bude špeciálne nasvietený, návštevníci budú mať možnosť doň aj reálne nazrieť. Po behu ho osvetlia sviečkami i petrolejkami, čo dokonale dotvorí atmosféru, ktorou je Košice Night Run preslávený.

DOPRAVNÉ OBMEDZENIA V CENTRE
Podujatie Košice Night Run si vyžiada dopravné obmedzenia v úzkom centre Košíc. Viaceré komunikácie budú uzavreté a pre osobnú dopravu neprejazdné od 19.00. Uzávierka potrvá maximálne do 22.00, kým do cieľa dobehne posledný bežec. Parkovanie v niektorých lokalitách bude od 13.00 s obmedzením, resp. bude možné parkovať len na jednej strane, a to na Kováčskej, Mäsiarskej či Festivalovom námestí.

Na plynulosť cestnej premávky bude dohliadať mestská polícia, dopravná polícia a poriadková polícia. Uzávera sa bude týkať ulíc: Zvonárska, Mlynská, Štefánikova, Vodná, Hrnčiarska, Kováčska, Kasárenské Námestie, Zbrojničná, Mäsiarska, Alžbetina, Vrátna, Orlia. Vodičov prosíme o trpezlivosť a spoluprácu, v centre mesta počítajte aj so zvýšeným počtom ľudí.

Na parkovanie možno využiť bežné parkovacie miesta na to určené, v štátny sviatok parkovné v Košiciach spoplatnené nie je, prípadne parkovaciu garáž v obchodnom dome Aupark, kde je v sviatky možnosť parkovať 6 hodín bezplatne.

BEŽCOM BUDE PRIAŤ AJ POČASIE
Piatkový večer by mal byť mimoriadne príjemný, aj čo sa počasia týka. „Môžem potešiť bežcov, teplota vzduchu bude podvečer okolo 26 stupňov Celzia, neskôr okolo 24 stupňov, fúkať bude len slabý vietor,“ uviedla Martina Sadloňová zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Prezentácia bežcov, kde si okrem štartového čísla vyzdvihnú aj merací čip, tričko a pokyny, bude ešte v piatok v OC Cassovia – vedľa predajne EXIsport, 01.09.2017 od 09:00 do 16:00.


---------